Вива Мултивитамин 1Л
Пакување: 1Л
Состојки: вода, овошни сокови од (ананас 30%, портокал 7%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрат во променлив сооднос 3% (јаболко, лимон, гуава и папаја), шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, стабилизатори (гума арабика, каруба гума), витамини (А, Ц, Д3, тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, ниацин, пантотенска киселина, биотин), боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 184kJ / 44kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,8g /11,0g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,2g
Натриум: 0,001g
Витамин A: 120µg
Витамин Ц: 9.0mg
Витамин Д3: 0.75 µg
Витамин Е: 1.5mg
Тиамин: 0.21mg
Рибофлавин: 0.24mg
Витамин Б6: 0.3mg
Витамин Б12: 0.15µg
Фолиева киселина: 30µg
Ниацин: 2.7mg
Пантотенова киселина: 0.9mg
Биотин:  22.5µg